Dne 18.5.2023 jsme se zúčastnili již 20. ročníku fotbalového turnaje O pohár české fotbalové reprezentace – DD CUP.

Kvalifikace fotbalového turnaje, který se konal na hřišti akademie Baníku Ostrava se z účastnilo 7 dětských  domovů.  Byly to dětské domovy z  Nového Jičína, Vrbna pod Pradědem, Budišova  nad Budišovkou, Ostravy Viziny, Frýdku  Místku, Čeladné a  Melče. Tyto domovy  byly rozděleny do dvou skupin. Z každé skupiny postupovaly dva týmy do semifinále. Týmy, které nepostoupily ze skupiny hrály zápasy o celkové umístění. Do Národního finále v Praze  postoupily  první tři týmy.

Turnaj byl organizačně na velmi dobré úrovni. Probíhal rychle a v duchu far play. Naši kluci vyhráli svou skupinu, semifinále a také finále. Všechny zápasy vyhráli s přehledem a finále dokonce 6:1 proti Frýdku Místku. Všichni makali jako jeden tým a bylo vidět, že chtějí turnaj vyhrát. Blahopřejeme našim klukům k 1. místu a postupu do Prahy.