Dětský domov a Školní jídelna, Budišov nad Budišovkou, ČSA 718, příspěvková organizace, je školské zařízení, které sdružuje: – dětský domov s kapacitou 16 lůžek, hlavní budova- odloučené pracoviště na Dukelské ulici 636 s kapacitou 14 lůžek – cvičný byt s kapacitou 2 lůžka- školní jídelnu s kapacitou 50 jídel  Obě budovy prošly rozsáhlou rekonstrukcí v roce 2002. Prostředí, prostorové řešení i vybavení jednotlivých místností zcela odpovídá zákonu č. 109/2002 Sb., o výkonu ústavní výchovy nebo ochranné výchovy ve školských zařízeních.

Budova DD Budišov

Od 1.1.2011 je v provozu 4. rodinná skupina, která je umístěna v budově Dukelská 636. Kapacita našeho zařízení se tím zvýšila na 32 lůžek. Skupina  je určena dětem starším 15 let.  Děti si pod vedením vychovatelů hospodaří s financemi , nakupují potraviny, oblečení, hygienické prostředky a o víkendech vaří celodenní stravu.  Součásti každé rodinné skupiny je 4 – 5 pokojů, které jsou určeny pro dvě až tři děti, obývací pokoj, kuchyňka s jídelnou, vychovatelna, sociální zařízení pro chlapce a dívky, místnost na praní prádla. Děti se učí samostatnosti, jak v pracovních činnostech, tak i v osobním životě. Jednoduše a prostě – učí se nakupovat, vařit, žehlit, prát, uklízet apod. Výchova dětí se opravdu zkvalitnila, zvláště v péči jejich individuálních potřeb. Pozitivní vliv na výchovu má i to, že v současné době u nás pracuje šest mužů (strejdové jsou u dětí velmi oblíbeni).

Budova 3

„Nástavba zadní části objektu DD“, cvičný byt, funguje pro děti starší šestnácti let. Bytová jednotka je určena pro dvě děti, které se připravují na odchod ze zařízení do samostatného života. Jde nám především o zlepšení finanční gramotnosti a sociálně praktických kompetencí dospívajících klientů. Provoz cvičného bytu se řídí zpracovaným řádem.