Děti z dětského domova během natáčení ve studiu České televize Ostrava

V letošním roce jsme byli osloveni a pozváni ostravským studiem České televize k natáčení pořadu DĚJEPIC!, dětské talkshow protkané scénkami, reportážemi a zábavnými rubrikami, které malého televizního diváka seznamují s českými dějinami.

Mohli jsme se podívat do zákulisí natáčení televizního pořadu, sledovat zblízka práci filmařského týmu – kameramany, režiséra, herců a celého zákulisí. Poznali jsme, že je to zajímavá práce, ale rovněž dřina. Naše děti plnily v natáčecím studiu čtyři dny roli dětského publika, ale také to pro ně bylo seznámení s živým divadlem a bezprostředním herectvím. Režisér a autor projektu Roman Motyčka svěřil hlavní role mladým adeptům herectví z Janáčkovy konzervatoře v Opavě a moderování pořadu herci Tomáši Jeřábkovi.

Natáčení bylo opravdu zajímavé, a ačkoliv bylo pro děti náročné nekonečné sezení na polštářích ve studiu, utkvělo jim nakonec v paměti mnoho vědomostí z jednotlivých dílů, ať už o Eduardu Štorchovi, nebo Josefu Mánesovi, stejně jako mnohé písně, vtipné repliky Tomáše Jeřábka nebo  výkony výborných ostravských herců.

About Author