Děti z budišovského dětského domova strávily osm prázdninových dnů v táboře Agentury Tapaza v Moravském Berouně. Celodenní program jim poskytl všestranné zájmové vyžití, od airsoftu přes taneční a výtvarné aktivity až po táborové hry a bohaté večerní programy včetně diskoték a týmových soutěží. Více než 120 dětí na turnusu poskytlo dostatek možností k bohatému sociálnímu kontaktu s vrstevníky, k navázání kamarádství a táborových známostí. Táboroví vedoucí připravili dětem hezký prázdninový program. Chlapci zvládli náročný airsoftový výcvik bez problémů a dívky si dobře zatančily, třeba ve večerním dance battle a všichni si tak užili spoustu legrace. Nechyběly táboráky, společné hry či sportovní aktivity. Mnozí se potkali s kamarády z minulých let a všichni byli spokojení. Starší děti dostaly nabídku absolvovat v příštích letech instruktorskou školu a využít možnosti zapojit se do organizace táborů v následujících letech. Děti si užily i zbytek léta, ať už programem v domově, nebo na pobytech u svých rodičů.  

Individuálně si děti užily také jiných táborů, Furry Campu v Dětřichově u Moravské Třebové, příměstského jezdeckého táboru na farmě v Horních Loděnicích nebo letního táboru ve Višních Lhotách.

Děkujeme za finanční podporu Nadačnímu fondu Albert, který se v rámci projektu Bertíci pomáhají spolupodílel na financování letních rekreací, a rovněž volnočasových kroužků a školného na ZUŠ Vítkov v kalendářním roce 2021. Nadační fond Albert rovněž pomohl s počítačovým vybavením potřebným pro zvládnutí distanční výuky ve školním roce 2020/21. Vážíme si naší dlouholeté spolupráce a děkujeme za podporu.

About Author